23.10.2012

Nové stránky

Dnes jsme spustili úplně nové stránky.


1.11.2012

Listopad - nejvhodnější měsíc pro výsadbu větších dřevin

Listopad - nejvhodnější měsíc pro výsadbu větších dřevin, zejména stromů s balem a velkých keřů. Dodáváme a vysazujeme všechny běžné druhy dřevin v prvotřídní kvalitě ze školek a samovýsadbových zahradnictví.


3.11.2012

Kácení dřevin

V listopadu také začíná doba vegetačního klidu a je možné provádět kácení dřevin, průklesty a čištění porostů obecně. Provádíme klasické kácení, kácení rizikové - stromolezecky i za pomocí plošiny. Dřevní hmotu rozmanipulujeme, nařežeme, naštípeme, uklidíme nebo odvezeme. Větve seštěpkujeme a materiál odvezeme nebo je možné jej použít jako mulč do záhonů a ke stromům nebo do kompostu.


27.2.2013

Březen v zahradě

Březen v zahradě je startovací měsíd do zahradnické sezóny. Až sleze poslední sníh, půda rozmrzne začne tvrdá práce. Zejména při řezu stromků, hlavně mladých, keřů a růží. Také víno je třeba do poloviny měsíce zastřihnout a vyvázat. Na ovocné stromy můžeme začít s postřiky proti kadeřevosti a dalším chorobám. Je dobré odstraňovat ochranu rostlin, které jsme na počátku zimy přikryli, začít s řízkováním keřů a rytím záhonů. Máte-li kompost, přidejte jej do záhonů, zejména do ovocných a zeleninových. Trávník po odmrazení a prosušení uvítá vertikutaci, provzdušní se, odstraní se stařina a bude krásně zelený. Březen je také poslední měsíc, kdy je možné provádět kácení dřevin, pokud takové máte, spojte se s námi, vše vyřešíme.


18.10.2013

Přelom října a listopadu, období výsadeb a posledních úprav zahrady.

Konec října a listopadu - nejvhodnější období pro výsadbu větších dřevin, zejména stromů s balem a velkých keřů. Dodáváme a vysazujeme všechny běžné druhy dřevin v prvotřídní kvalitě ze školek a samovýsadbových zahradnictví. Výsadbu zajistíme fólií proti plevelu a zamulčujeme. Budete mít jistotu, že nebude třeba záhony stále dokola plet.


V listopadu také začíná doba vegetačního klidu a je možné provádět kácení dřevin, průklesty a čištění porostů obecně. Provádíme klasické kácení, kácení rizikové - stromolezecky i za pomocí plošiny. Dřevní hmotu rozmanipulujeme, nařežeme, naštípeme, uklidíme nebo odvezeme. Větve seštěpkujeme a materiál odvezeme nebo je možné jej použít jako mulč do záhonů a ke stromům nebo do kompostu.
Od letošního roku došlo k úpravě zákonů o nutnosti mít povolení ke kácení na vlastních zahradách. Pokud je vaše zahrada oplocená a nejedná se o vzácnou dřevinu nebo solitérní zdravý strom, je možné jej pokácet. Přesto vás nabádáme k pokoře ke stromu. Roste mnoho let a jeho pokácení je nezvratný proces, vždy pečlivě rozvažte, zda je třeba strom skutečně pokácet, abyste jednou rozhodnutí nelitovali.


2.3.2014

Jaro letos spěchá.

Letošní rok je trochu jiný než předchozí. Po v podstatě zimě bez zimy, s minimem mrazivých dní a sněhu startujeme do zahradnické sezóny. I když to venku vypadá, že jsme se opozdili, není třeba se znepokojovat, času je dost a příroda ví sama nejlépe, že spěch je špatný pán. V podstatě úplně stejně jako jiné roky začínáme s řezem stromků, hlavně mladých, keřů a růží, s vínem, které v počátku měsíce zastřihneme a vyvážeme. Na ovocné stromy můžeme začít s postřiky proti kadeřevosti a dalším chorobám. Je dobré odstraňovat ochranu rostlin, které jsme na počátku zimy přikryli, začít s řízkováním keřů a rytím záhonů. Máte-li kompost, přidejte jej do záhonů, zejména do ovocných a zeleninových. Trávník po odmrazení a prosušení uvítá vertikutaci, provzdušní se, odstraní se stařina a bude krásně zelený. Jen nás letos asi čeká jeho dřívější sekání než jiné roky. Březen je také poslední měsíc, kdy je možné provádět kácení dřevin, pokud takové máte, spojte se s námi, vše vyřešíme.


14.9.2014

Je čas na střih keřů a živých plotů.

Léto končí, dny se zkracují a nastal čas pomalu ukládat zahrady a zahrádky k podzimnímu klidu. Je doba vhodná ke střihu keřů, jak solitérních, tak živých plotů a koniferií. Také letničky a trvalky odkvetly, sestřihneme jejich suché vršky a u trvalek se budeme těšit, že zase na jaře a před létem nám ukáží svoji krásu. U stromků, které jsme nově vysazovali překontrolujeme úvazky, aby podzimní a zimní větry nanarušily nově prorůstající kořenový bal. Rovněž si připravujeme místa na nové záhony s keři a začínáme s jejich výsadbou.


19.12.2014

Kácení dřevin v letošním roce.

V letošní době vegetačního klidu platí znovu vyhláška, která platila předloni - za každý strom, jehož obvod kmene ve výšce 130 cm přesahuje 80 cm je třeba při jeho kácení podat žádost na příslušný odbor životního prostředí.
Provádíme klasické kácení, kácení rizikové - stromolezecky i za pomocí plošiny. Dřevní hmotu rozmanipulujeme, nařežeme, naštípeme, uklidíme nebo odvezeme. Větve seštěpkujeme a materiál odvezeme nebo je možné jej použít jako mulč do záhonů a ke stromům nebo do kompostu. Vše podle vašeho přání.


15.3.2015

Nabídka túje (Thuja plicata), 350 cm, balová

Nabízíme ke koupi túji (Thuja plicata), výšky 350 cm, hustou, symetrického tvaru, v balu. Cena s dovozem do 20 km - 1.950,-.


23.3.2015

Do konce března již nemůžeme uspokojit žádné žadatele o kácení

Moc se omlouváme, ale do konce března již nemůžeme přijímat žádné zakázky na kácení. Jsme zcela zahlceni a budeme mít problém vše stihnout. Prosíme, ostatně jako každý rok, abyste příště vaše požadavky začali řešit již na počátku zimy, v prosinci, lednu a únoru. Březen není jediný měsíc, kdy je možné provádět kácení a řez stromů.


23.3.2015

Přijmeme jednoho pracovníka.

Přijmeme do pracovního poměru jednoho pracovníka. Znalost práce se sekačkami, křovinořezem a dalšími stroji výhodou. Zahradnické znalosti vítány. Smlouva na dobu určitou od dubna do listopadu, další spolupráce je možná. Pokud máte zájem, prosím volejte na telefon 603817523 nebo pište na e-mail info@vasezelen.cz . Děkujeme.


21.10.2015

Sezóna kácení pomalu začíná

V listopadu začíná doba vegetačního klidu a je možné provádět kácení dřevin, průklesty a čištění porostů obecně. Provádíme klasické kácení, kácení rizikové - stromolezecky i za pomocí plošiny. Kácení stromů má jasná pravidla. Pokud je obvod kmene stromu v 1,3 metry od země větší než 80 cm, je třeba požádat příslušný odbor ochrany životního prostředí o povolení ke kácení. Jednoduchou žádost vám pomohou na úřadě vyplnit a podle místa kácení, v centru měst až dva měsíce, na vesnici do druhého dne, vystaví povolení. Doba vegetačního klidu je zpravidla od 1. 11. do 31. 3., vyjímky jsou místně různé, ale není jich mnoho.


13.1.2020

Zimní sezóna je v plném proudu

Zimní měsíce jsou nejlepší ke kácení a průklestu dřevin věech druhů. Míza je ze stromů a keřů v kořenovém systému a řez je nepoškodí. Nečekejte na poslední chvíli, v současné době je nástup vegetační doby velmi rychlý a často již počátkem března dřeviny nasazují jarní pučení. Únor a březen v zahradě jsou startovací měsíce do zahradnické sezóny. Až sleze poslední sníh, půda rozmrzne začne tvrdá práce. Zejména při řezu stromků, hlavně mladých, keřů a růží. Také víno je třeba do konce února zastřihnout a vyvázat. Na ovocné stromy můžeme začít s postřiky proti kadeřevosti a dalším chorobám. Je dobré odstraňovat ochranu rostlin, které jsme na počátku zimy přikryli, začít s řízkováním keřů a rytím záhonů. Máte-li kompost, přidejte jej do záhonů, zejména do ovocných a zeleninových. Trávník po odmrazení a prosušení uvítá vertikutaci, provzdušní se, odstraní se stařina a bude krásně zelený. Březen je také poslední měsíc, kdy je možné provádět kácení dřevin, pokud takové máte, spojte se s námi, vše vyřešíme.


© 2012 Web: tvorba INTERNETOvých stránek, Design: Branický grafický ateliér