18.10.2013

Přelom října a listopadu, období výsadeb a posledních úprav zahrady.

Konec října a listopadu - nejvhodnější období pro výsadbu větších dřevin, zejména stromů s balem a velkých keřů. Dodáváme a vysazujeme všechny běžné druhy dřevin v prvotřídní kvalitě ze školek a samovýsadbových zahradnictví. Výsadbu zajistíme fólií proti plevelu a zamulčujeme. Budete mít jistotu, že nebude třeba záhony stále dokola plet.


V listopadu také začíná doba vegetačního klidu a je možné provádět kácení dřevin, průklesty a čištění porostů obecně. Provádíme klasické kácení, kácení rizikové - stromolezecky i za pomocí plošiny. Dřevní hmotu rozmanipulujeme, nařežeme, naštípeme, uklidíme nebo odvezeme. Větve seštěpkujeme a materiál odvezeme nebo je možné jej použít jako mulč do záhonů a ke stromům nebo do kompostu.
Od letošního roku došlo k úpravě zákonů o nutnosti mít povolení ke kácení na vlastních zahradách. Pokud je vaše zahrada oplocená a nejedná se o vzácnou dřevinu nebo solitérní zdravý strom, je možné jej pokácet. Přesto vás nabádáme k pokoře ke stromu. Roste mnoho let a jeho pokácení je nezvratný proces, vždy pečlivě rozvažte, zda je třeba strom skutečně pokácet, abyste jednou rozhodnutí nelitovali.


© 2012 Web: tvorba INTERNETOvých stránek, Design: Branický grafický ateliér